Wiele osób skarży się na dyskomfort związany z całodzienną pracą przed komputerem. Niestety nasze oczy nie najlepiej znoszą tak długie wpatrywanie się w monitor, a wynika to z tego, że patrząc w jeden punkt nie mrugamy dostatecznie często, przez co oczy nie są odpowiednio nawilżone. Uczucie suchości w oczach doskwiera nam także: w klimatyzowanych pomieszczeniach, kiedy spędzamy wiele godzin przed telewizorem, a także gdy nosimy soczewki kontaktowe. W takiej sytuacji ulgę przynoszą nawilżające krople do oczu.

Najlepiej jest wybierać takie krople, które są bogate w naturalne składniki i nie posiadają konserwantów (możemy ich używać kilkakrotnie w ciągu dnia, gdyż są łagodne dla oczu). Dobre krople do oczu powinny zawierać hialuronian sodu, który naturalnie występuje w naszych łzach i ma właściwości nawilżające, a także zapewnia warstwę ochronną dla oczu. Odpowiednie nawilżenie daje uczucie komfortu, ponadto przeciwdziała wszelkim podrażnieniom. Jeśli nasze oczy są wrażliwe, możemy kupić krople stworzone specjalnie dla nas, które są wyjątkowo łagodne dla oczu i chronią je nie tylko przed suchością, ale również zaczerwienieniem.

Na rynku możemy kupić różne rodzaje kropli do oczu: takie, które nie powinny być stosowane gdy mamy na oczach soczewki, krople do stosowania podczas noszenia soczewek (czyszczą i nawilżają szkła), jak również krople uniwersalne – zarówno dla użytkowników soczewek, jak i wszystkich pozostałych osób. Krople najczęściej znajdują się w małych buteleczkach albo ampułkach (idealnych podczas podróży). Wybór kropli do oczu jest bardzo szeroki, a produkują je nie tylko wiodące marki soczewek kontaktowych, lecz również firmy zajmujące się produkcją płynów do soczewek oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów okulistycznych. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj kropli jest dla nas najlepszy, poradźmy się lekarza okulisty, który dobierze je idealnie do potrzeb naszych oczu.