Idea korzystania ze sauny jest znana chyba większości mieszkańców naszego globu. Po świecie krąży wiele opinii na jej temat. Dla jednych jest to przereklamowane miejsce, za to inni twierdzą, iż pobyt w tym miejscu ma właściwości lecznicze.

Jak jest naprawdę?

Okazuje się, że rację mają ci drudzy. Warto korzystać z sauny gdyż przynosi ona wiele korzyści o ile postępujemy zgodnie z zaleceniami. Po pierwsze po sesji w saunie zawsze od razu weźmy zimną kąpiel. Postępowanie takie wpłynie na lepsze ukrwienie oraz poprawienie krążenia w naszym organizmie. Po drugie nie korzystajmy z sauny częściej niż raz w tygodniu gdyż nadmierna utrata wody z organizmu może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Temperatury w saunie osiągają nawet 100C. Warto, więc mieć na uwadze długość sesji, na jaką się udajemy. Jeśli pobyt w komorze będzie trwał zbyt długo nasz organizm jasno da nam do zrozumienia, że już wystarczy.

Idealnym rozwiązaniem jest połączenie pobytu w saunie z basenem. Kilka minut w komorze, po czym zimna kąpiel. I tak w kilku powtórzeniach. Zaletami pobytów w saunie są:

pozbycie się nadmiernej ilości wody z organizmu;
eliminacja toksyn oraz szkodliwych substancji;
redukcja ilości tłuszczu;
wydalenie kwasów i metali ciężkich.

Sauna jest przeznaczona dla wszystkich bez względu na wiek. Gabinety SPA oferujące tego typu usługi zwracają jednak uwagę na to, aby nie bagatelizować nawet najmniejszych problemów zdrowotnych. Jeżeli nie możemy przebywać w wysokiej temperaturze sauny suchej zdecydujmy się na sesje w saunie mokrej lub na podczerwień. Temperatury są w nich nieco niższe, są, więc bezpieczniejsze a jednocześnie dają podobne efekty.

autor: SPA Mielec – allurespa.pl

Sesje w saunie dają odprężenie, a jednocześnie poprawiają kondycję naszego organizmu. O znalezienie odpowiedniego miejsca świadczące tego typu usługi nie jest trudno. Obecnie prawie każdy basen, hotel ze SPA proponuje saunę, bardzo często w korzystnych finansowo konfiguracjach.