Psychologia – nauka
Psychologia to nie tak łatwa dziedzina nauki, jak mogłoby się to wydawać. Z całą pewnością jest wręcz przeciwnie. Psychologia wymaga sporego nakładu pracy oraz cierpliwości, aby dobrze poradzić sobie ze wszelkimi złożonymi sprawami, jakie się w niej mieszczą. Psychologia jest bardzo trudna także do studiowania.
Tylko jak w prosty sposób powiedzieć, czym w ogóle ta psychologia jest? No i inna kwestia. Czy da się to opowiedzieć w sposób przystępny dla każdego?
Dobrze, więc jak krok po kroku wyjaśnić, czym jest ta nauka, aby było to jasne dla każdego? Powiedzmy po prostu tak, że psychologia to taka nauka, która w sposób bardzo dokładny bada różnego rodzaju mechanizmy oraz prawa które rządzą psychiką oraz wszystkimi znanymi do tej pory, zachowaniami człowieka. Na tym oczywiście nie koniec ponieważ, psychologia bada również różne wpływ zjawisk psychicznych na istniejące interakcje międzyludzkie oraz ich interakcję z otoczeniem. Psychologia bada więc zachowania człowieka oraz wpływ świata zewnętrznego.