Nie ważne czy zostaniemy przy tradycyjnej księdze czy odejdziemy w kierunku czegoś bardziej „szalonego”, zawsze pozostanie ona miłym wspomnieniem po weselu. W zimowy wieczór miło jest przecież usiąść razem z mężem przy kominku i przypomnieć sobie co bliscy tego dnia nam życzyli, czym chcieli się z nami podzielić.
Mam wrażenie, że pary coraz bardziej prześcigają się w pomysłach na unikalne księgi gości. Ale to dobrze! Nie jest nudno, będąc gościem nie wiemy czego możemy się spodziewać 🙂 A takie alternatywne księgi gości nie dość, że są fajną pamiątką, to mogą też stać się elementem wystroju wspólnego mieszkania. Jednak decydując się na inną formę księgi dobrze jest wybrać coś, co najlepiej pasuje do stylu naszego przyjęcia, motywu przewodniego.

1. Stare lustro lub okno

Wystarczy sztaluga, na której je ustawimy i marker, aby goście mogli zostawić nam wiadomość 🙂

2. Korki po winie lub kawałki drewna

Jeżeli nasze przyjęcie jest w stylu rustykalnym to jest to strzał w 10-tkę. Tak zebrane życzenia możemy później oprawić w ramkę, zebrać w słój albo po prostu zostawić w dekoracyjnej misie.

3. Kamienie

Skrzynia lub wazon z takimi kamieniami będzie pięknym elementem dekoracyjnym np. salonu.

4. Drzewko życzeń

Jest pięknym elementem wystroju sali weselnej jednak, moim zdaniem, jako element wystroju mieszkania to kiepski pomysł, a w dodatku trudny do utrzymania w czystości.

5. Puzzle

Po ślubie można z nich stworzyć ciekawy obraz lub blat stołu.

6. Zdjęcie w dużym formacie

Kiedy już goście się na nim podpiszą, będzie pięknym jak i zarazem niepowtarzalnym obrazem.

7. Drzewo z odcisków

Dzięki specjalnym tuszom każdy może odbić swój palec, a my uzyskamy piękny obraz.

8. Wiadomość w butelce

Idealny pomysł na wesele w morskim klimacie. Wydaje mi się jednak, że trudno będzie później wrócić do tych życzeń.

9. Globus

Jeśli uwielbiacie podróże, ta opcja jest właśnie dla Was. Taki globus będzie niebanalnym elementem wystroju Waszego gabinetu, salonu, a właściwie każdego pomieszczenia.

10. Tradycyjna księga gości, ale ozdobiona Waszymi zdjęciami

Dzięki zdjęciom księga będzie atrakcyjniejsza w trakcie wesela jak i po, a bliscy będą mogli zobaczyć jak zmienialiście się z upływem wspólnie spędzanych miesięcy, a może lat?=

My zdecydowaliśmy się na tradycyjną księgę gości. Nie to, że nie podobały nam się alternatywne jej formy, ba niektóre nawet bardzo! Jednak do naszego motywu przewodniego i sali weselnej jakoś mieliśmy wrażenie, że nie pasują. Papierowa forma księgi z motywem fioletowej tapety, idealnie pasowała do reszty wesela. W środek wkleiliśmy nasze wspólne zdjęcia w kolejności chronologicznej. Goście weselni mogli zobaczyć jak się zmienialiśmy, głównie ja i kolor moich włosów 🙂 Do dyspozycji wpisujących się, oprócz cienkopisu zostawiliśmy metaliczne markery w pięciu kolorach oraz zestaw trzech tuszów do odciskania palców 🙂 Całość została ustawiona na stoliku w towarzystwie klatki na ptaki wypełnionej ciętymi kwiatami, świec i tabliczki z krótką wiadomością. Wpisów można było udzielać siedząc na wygodnym krześle.

Teraz, gdy emocje już opadły i wszystko jest już za nami, bardzo miło wraca się do zapisków i rysunków z tamtego dnia 🙂 A na koniec zapytam Was, który pomysł Waszym zdaniem jest najciekawszy?