Wielu z nas na samą myśl o wizycie u dentysty ogarnia przerażenie. Strach ten jest często jest wynikiem bardzo złych wspomnień z przeszłości, gdy np. jako dzieci odwiedzać musieliśmy szkolne gabinety stomatologiczne, przeżywając niejednokrotnie prawdziwą traumę.

Dziś sprawa wygląda nieco inaczej. Rozwój techniki sprawił, że każdego roku pojawiają się coraz to nowocześniejsze sprzęty medyczne, w tym również akcesoria i urządzenia dentystyczne. Zamiast więc unikać wizyt, warto zapytać o opinię znajomych i wybrać takie gabinety stomatologiczne, które są świetnie wyposażone, a lekarz cieszy się dobrą renomą. Dodatkowo weźmy pod uwagę, że dzisiejsze metody leczenia znacznie różnią się od tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Właściwie większość zabiegów można obecnie wykonać bez bólu pacjenta, a przy bardziej skomplikowanych sprawach zastosować narkozę.

Pamiętajmy, że odkładanie w nieskończoność wizyty u stomatologa nie prowadzi do niczego dobrego, a jedynie pogorszy naszą sytuację. Być może proste i szybkie plombowanie zamienimy w trudne leczenie kanałowe bądź, co gorsza, całkowite usunięcie zęba.