Wiele kobiet dotyka problem bolesnej menstruacji. Takie kobiece problemy potrafią nawet uniemożliwić wykonywanie codziennych czynności. Co zrobić, gdy ból miesiączkowy nas dopada?

Przede wszystkim trzeba zrezygnować z gorących kąpieli, ponieważ zwiększają one krwawienie, co może być zagrożeniem dla zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet dla życia. Podczas menstruacji powinno się ograniczyć ćwiczenia fizyczne (wskazane jest jedynie wykonywanie ćwiczeń rozciągających), ogrzewać brzuch termoforem bądź kocykiem, a także zażywać działające na nas leki przeciwbólowe, oczywiście w odpowiedniej, regulowanej przez ulotkę ilości. Relaks i odprężenie w tym czasie także może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i złagodzenie bólu. Otaczanie się wspierającymi ludźmi również może zdziałać cuda, gdyż w czasie okresu kobieta jest szczególnie wrażliwa na negatywne czynniki z zewnątrz.

Należy też pamiętać, iż często powtarzające się bardzo bolesne miesiączki mogą świadczyć o pewnych problemach w układzie rozrodczym, dobrze jest więc odwiedzać w takich przypadkach ginekologa, by upewnić się, czy na pewno ból nie jest związany z jakąś chorobą.