Gry integracyjne i tanie gry planszowe

Bądź sprytna i pozbądź się problemu.

Jak oderwać dziecko od telewizora i komputera. Jest tylko jedna skuteczna metoda, a mianowicie skierować jego uwagę na coś innego. Ty jako młoda mama doskonale to rozumiesz, bo sama musiałaś przez to przechodzić. Na szczęście udało Ci się. Na początku musiałaś okłamywać syna, że w domu zabrakło prądu, potem gdy mu się nudziło- zachęcałaś go, by ci pomógł przygotować obiad bądź posprzątać dom.

Gdy zauważyłaś, że ta metoda działa, podsunęłaś mu pod nos gry integracyjne. O dziwo Twoje dziecko odkryło, że w nie również można grać i że wcale nie są takie głupie, jak mu się wydawało. Twój syn poprosił cię, żebyś kupiła mu tanie gry planszowe, bo chciałby pokazać je znajomym.

I tak okazało się, że można żyć bez komputera czy tabletu. On nie zastąpi przyjaciół, a tylko zabiera czas. Byłaś dumna, bo wyrwałaś syna ze szponów nałogu. Pokazałaś mu również, że w życiu można robić wiele fajnych rzeczy, wystarczy się tylko dokładnie rozejrzeć. Co prawda, syn na początku stawiał silny opór, ale Ty potrafiłaś to zmienić.