Batman Vehicle Adventure

Jeżeli Batman wydaje ci się reliktem przeszłości, o którym szanujący się gracz (zwłaszcza pecetowy) nie powinien pamiętać, to tkwisz właśnie w błędzie. Gry opowiadające o przygodach twardego jak kauczuk „Netoperka” wciąż ukazują się na rynku, co więcej – przybywa ich w naprawdę niezłym tempie.
W maju ubiegłego roku dwie duże firmy z branży elektronicznej rozrywki podpisały porozumienie. Ubi Soft i Warner Bros postanowiły, iż wspólnie przygotują program Batman Vehicle Adventure. Miała to być komputerowa adaptacja nagrodzonego „Emmą” serialu animowanego Nowe przygody Batmana. Platformy docelowe określono jako PSX i PC, zaś przewidywany termin premiery: zima 2000. I choć rzeczywiście doszło do powstania gry, to w Europie oczywiście wszystko odwlokło się i… gra pojawi się w sklepach dopiero w marcu. Czyli już za momencik!
Głównym bohaterem gry będzie, ma się rozumieć, Batman. Jednak w odróżnieniu od poprzednich „monitoryzacji” (żeby nie powiedzieć ekranizacji, bo to się z kinem kojarzy) takich jak Batman & Robin czy Batman Of The Future: Return Of The Joker, w tym przypadku kontrolować będziesz pojazd Netoperka. To oczywiście odpowiedź na manię, jaka ogarnęła Amerykę po premierze pierwszego współczesnego filmu o Batmanie w reżyserii Tima Burtona. Ludzie oszaleli wówczas na punkcie Batmobilu – samochód objechał całe Stany reklamując jednocześnie film, zaś tysiące dzieci i dorosłych przychodziły na place i przed kina tylko po to, by owe cudeńko zobaczyć. Szalone, czyż nie?
W Batman Vehicle Adventure obok Batmobilu pojawi się jeszcze Batcykl, czyli motocykl Batmana. Oba pojazdy pomogą Mrocznemu Mścicielowi pokonać przygotowanych przez Ubi Soft przeciwników: Stracha na Wróble, Bluszcz, Dwie Twarze, Mr. Freeze’a, Pingwina, Zagadkę, Jokera, Kobietę-Kota i Harley’a Quinna. A wszystko w trzech trybach rozgrywki. Pierwszy z nich, Adventure Mode, składąc się ma z 40 epizodów (misji), w których gracz krążył będzie po mieście i kolekcjonował gadżety mające mu ułatwić walkę z przestępcami. Mimo iż nazwa trybu nieodparcie kojarzy się z przygodówkami, esencją zabawy będzie zręczność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Z kolei Patrol Mode bazować ma na patrolowaniu Gotham City – tym razem jest to oczywiste – i ściganiu się z nawijającymi się pod koła bandytami. Multiplayer (2 graczy na PSX i do 8 na PC) pozwoli wcielić się w zatwardziałych przestępców i stanąć twarzą w twarz z Batmanem. Rola Netoperka będzie również do obsadzenia.
Gra wedle zapewnień autorów zachowa charakterystyczny, mroczny klimat serialu. Stylizacja na film-noir bardzo mi się podobała, mam więc nadzieję, że i gra nie zawiedzie. Inna sprawa, że Batman Vehicle Adventure adresowany jest przede wszystkim do dzieci. Dlatego też miłośnicy Colin McRae Rally 2.0 czy nawet Motorhead czy Death Rally nie mają w tym programie czego szukać…