Gdańsk – wielokulturowe miasto czarujące magią bursztynu

Gdańsk to miasto z ponad tysiącletnią historią, położone w przepięknym miejscu nad Morzem Bałtyckim. Badania archeologiczne wskazują że w VII wieku istniała tu osada rzemieślniczo-rybacka.

Gdańsk atrakcje turystyczne
Będąc w Gdańsku nie można nie otrzeć się o historię Polski. Koniecznie trzeba zobaczyć Westerplatte i Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Na terenie miasta znajduje się wiele zabytków architektury.
Główne Miasto położone w dzielnicy Śródmieście to jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w naszym kraju. Całość znajduje się na trasie Europejski Szlak Gotyku Ceglanego.
Do najcenniejszych zabytków należy Targ Węglowy z Katownią i Wieżą Więzienną, a także budynek Wielkiej Zbrojowni, czy zabytkowy dźwig portowy Gdański Żuraw. Tam mieści się Oddział Muzeum Narodowego. Miasto słynie z Bazyliki Mariackiej. A jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Fontanna Neptuna.

Warto zobaczyć również Ratusz Starego Miasta oraz Wielki i Mały Młyn. Na Starym Mieście trzeba też zwiedzić kilka ceglanych kościołów.

Gdańsk atrakcje turystyczne, to bursztyn i Muzeum Bursztynów. Symbol tego miasta.To tu odbywają się największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu i wyrobów bursztynowych.

Niezwykle niebywałą okolicę tworzy Oliwa. Najpopularniejsza dzielnica Gdańska. Znajduje się tu Katedra Oliwska z XII wieku i przyklasztorny ogród botaniczny z Pałacem Opatów. Staw, kaczki, łabędzie… wymarzone miejsce na chwilę relaksu.
A gdy już odpoczniemy, koniecznie trzeba odwiedzić gdańskie zoo w Oliwie. Tam znajdziemy wiele egzotycznych i rzadko spotykanych zwierząt.

Gdańsk atrakcje turystyczne to przede wszystkim morze. Piaszczyste plaże, piękne molo, latarnia morska w Nowym Porcie i zapach morza na twarzy. Niezapomniany klimat.