Rynek Główny wraz z Sukiennicami – jeden z trzech największych rynków w całej Europie z halą Sukiennic, w których nadal odbywa się handel (głównie pamiątkami i biżuterią), to obowiązkowy przystanek na drodze każdego turysty w mieście. Na Rynku często odbywają się kulturalne imprezy, w ciągu całego roku można tutaj odpocząć w jednej z wielu kawiarni i restauracji. W pobliżu Rynku znajduje się Hotel Wentzl, który dzięki swojej lokalizacji godnym polecenia obiektem noclegowym w Krakowie.

– Bazylika Mariacka – również znajdująca się na Starym Rynku – jest najsłynniejszym i jednym z najbardziej malowniczych obiektów sakralnych w całej Polsce, a hejnał mariacki, rozlegający się z niej co godzinę, jest historycznym i muzycznym symbolem Krakowa.

Ale oprócz atrakcji historycznych i pereł architektonicznych, których jest tu jak najbardziej więcej, niż gdziekolwiek w kraju, Kraków ma do zaoferowania turystom możliwość bardziej aktywnej rekreacji i relaksu w wielu obiektach sportowych, parkach wodnych, na ścieżkach dla rowerzystów, kortach do gry w tenisa czy w parku wspinaczkowym.

Miłośnicy luksusu również znajdą w mieście swoje miejsce. W hotelach takich jak dla przykładu Hotel Sheraton albo Hotel Stary, odpoczynek jest bardzo zindywidualizowany, a odwiedziny w markowych sklepach zapewni wyjątkowo dobrą obsługę i dostęp do towarów zawsze najlepszej jakości i po konkurencyjnych cenach.

Jeśli zainteresował Państwa Kraków – jak najbardziej zapraszamy do zarezerwowania miejsca w hotelu za pośrednictwem Internetu w naszym serwisie noclegowym – Hotele Kraków.

W stolicy Małopolski znaleźć można wszystko, czego może pragnąć turysta. Miasto urzeka swoim klimatem i oferuje liczne atrakcje, do których wielu przyjezdnych, nie bez powodu, chce jak najczęściej powracać.

Zapraszamy turystów do Krakowa!