Kraków jest obecnie na pewno kulturalną stolicą Polski – to miasto słynne jest miedzy innymi z artystycznej atmosfery, pięknych licznych teatrów, galerii, muzeów. Krakowianie są tu serdeczni,mili i ciepli, a klimat przepięknego historycznego Starego Miasta szybko udziela się licznym podróżującym.

Położony na południu kraju Kraków jest miastem najbardziej odwiedzanym przez podróżującym w naszym kraju.
Niezliczone hotele oraz apartamenty i pensjonaty w Krakowie oferują odwiedzającym sporą bazę noclegową i szereg licznych atrakcji. W samym centrum Krakowa znajdują się bardzo wygodne i zarazem niedrogie hotele. Kraków jest miastem , które posiada malowniczą zabudowę, tak więc można bez problemu rozważać nocleg w hotelu zarówno w ścisłym centrum Krakowa miasta, jak i trochę dalej, w którymś z hoteli oddalonych od najważniejszych atrakcji miasta.
Godny polecenia wydaje się być Hotel Alexander, zlokalizaowany w bliskim sąsiedztwie Starego Rynku krakowskiego.
Także w samym sercu Krakowa, przy ulicy Szczepańskiej, leży wykwintny pięciogwiazdkowy Hotel Stary. Hotele i apartamenty znajdują się w głównej mierze w tej części miasta, ale także poza ścisłym centrum jak i poza Krakowem, gdzie również nie brakuje różnych atrakcji.
Jeżeli planują zatrzymać się Państwo w którymś z licznych hoteli oddalonych nieco od centrum, polecić można na przykład Hotel Major czy też elegancki Hotel System Premium lub wiele innych.

Miasto Kraków to jak najbardziej, jako jedno z najbardziej malowniczych miast w Polsce, centrum wielu atrakcji turystycznych:
Najsłynniejsze z nich stanowią:

– Zamek Królewski na Wawelu – renesansowa rezydencja, miejsce koronacji i panowania wielu królów polskich oraz ich wiecznego spoczynku, jeden z najwspanialszch zabytków architektonicznych w całym kraju – oferuje turystom bezpośredni kontakt z bogatą historią kraju poprzez liczne ekspozycje i wystawy. Turyści mogą również odwiedzić Smoczą Jamę, w której podobno mieszkał smok wawelski. W pobliżu godny polecenia jest Hotel Secesja.