Kotlina Kłodzka – atrakcje niezbyt znane

Kotlina Kłodzka raczej nie jest miejscem popularnym wśród turystów. Owszem, w sezonie letnim i zimowym można tam spotkać dość sporo ludzi, ale nie są to ilości porównywalne do turystów w Tatrach czy Bieszczadach. Warto jednak wiedzieć, że są to tereny, w których naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chodzi o rejony takie, jak Kotlina Kłodzka atrakcje tam obecne to przede wszystkim uzdrowiska z wodami mineralnymi. Nic więc dziwnego, że Lądek czy Kudowę Zdrój odwiedzają w pierwszej kolejności właśnie kuracjusze. Poza tym jednak Kotlina Kłodzka ma do zaproponowania np.:
– Jaskinię Niedźwiedzią, uznaną (według wielu rankingów) za najpiękniejszą tego typu w całej Polsce;
– Twierdzę Kłodzką, olbrzymią i zachowaną w rewelacyjnym stanie;
– Kaplicę Czaszek, będącą jedynym takim grobowcem w Polsce;
– Igliczną, czyli nietypową górę z pięknym sanktuarium i widokiem na całą okolicę;
– Wambierzyckie Sanktuarium z pięknymi organami;
– i wiele innych.

Ponadto – choć wiele osób o tym nie wie – Kotlina Kłodzka to również doskonałe miejsce dla narciarzy. Dość powiedzieć tu o ośrodku Czarna Góra czy o Zieleńcu – miejscach odwiedzanych przez całe rzesze miłośników stoków z Polski i nie tylko.

Jeszcze raz więc: w przypadku rejonów takich jak Kotlina Kłodzka atrakcje tam obecne to rzeczywiście w pierwszej kolejności uzdrowiska. Z drugiej jednak strony tamtejsza oferta turystyczna jest o wiele bogatsza, dlatego każdy spragniony wypoczynku, ciszy, ale i wspaniałych zabytków nie powinien przechodzić obok niej obojętnie.