Moda na upominki, wręczane gościom weselnym przez Młodą Parę jest w Polsce dość świeżą sprawą, podobnie jak opisany tutaj przeze mnie Emergency Basket. Nie mówię tu oczywiście o kawałkach ciasta, tortu czy butelce weselnej wódki dawanych na wyjście, a o drobnym, najczęściej słodkim upominku przygotowanym dla każdego gościa i umieszczonym zazwyczaj przy nakryciu dla danej osoby. Prezenciki te są drobiazgiem, jednak jeśli chcemy, aby pasowały do naszego tematu przewodniego musimy pamiętać o zaplanowaniu tego wcześniej, nie na ostatnią chwilę. Myślę, że tworzy nam się bardzo miła tradycja. Poniżej kilka pomysłów, które mnie podobały się najbardziej i między którymi rozważałam wybór 🙂

1. Miniaturkowe roślinki doniczkowe

Prezent, który swą symboliką nawiązuje do opieki nad miłością. Jeśli prawidłowo pielęgnujemy kwiat, będzie on nam pięknie wzrastał, tak też miłość pielęgnowana będzie się umacniać, kwitnąć. Jest wiele roślin, które możemy kupić w wersji miniaturowej. Mnie najbardziej podobają się sukulenty, które przy okazji są mało wymagające 🙂 Do tego niebanalna doniczka np. filiżanka i gotowe!

 

2. Domowe przetwory

Czy koniecznie prezenty dla gości muszą być kupione? Moim zdaniem absolutnie nie, co więcej te zrobione samodzielnie mają całkiem inny wydźwięk. Konfitura z własnej spiżarni, miód z przydomowej pasieki, a może własnoręcznie zrobione pierniczki? Każda z tych pozycji jest super! Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Taki upominek wystarczy zapakować w mały słoiczek, doczepić etykietkę z datą naszego ślubu albo podziękowaniami i unikalny prezent gotowy 🙂

3. Łyżeczki

Będzie to bardzo unikatowy prezent, jeśli wygrawerujemy na nim „Dziękujemy” najlepiej z datą ślubu, albo „Love”. Jeszcze większe wrażenie zrobi inny, niepowtarzalny napis dla każdego z gości, np. złota myśl albo słowo, które nam najlepiej pasuje do danej osoby. Możemy do łyżeczki dołączyć winietkę, a na odwrocie poinformować, że jest to prezent, który można zabrać ze sobą do domu.

4. Zapachowe świeczki

Paląca się świeca symbolizuje nowe życie – Wasze wspólne życie.  Blask palonych świec jest bardzo przyjemny, wycisza, usuwa negatywne emocje, poprawia nastrój. Jeśli do tego dodamy delikatny, relaksujący zapach to mamy połączenie idealne. Mnie najbardziej podobają się te w kształcie kwiatów, jak również te w filiżankach.

5. Pudełeczka z niespodzianką

Małe, gustowne kartoniki koniecznie w kolorze przewodnim imprezy z piękną kokardą, kryjące w sobie niespodziankę. Ahh… Najfajniejsze jest to, że wewnątrz można umieścić co tylko sobie zapragniemy – od słodkich pralinek typu rafaello, poprzez francuskie makaroniki aż do bakalii.

6. Podkładki pod szklankę

Najfajniej według mnie wyglądają te w formie zdjęć z polaroida, a sam upominek jest zarazem użyteczny jak i bardzo ciekawy. Jego niewątpliwym i największym plusem jest przywracanie wspomnień gościom weselnym jeszcze długo, długo po przyjęciu.

7. Domowa lemoniada

Wygląda po prostu oszałamiająco. Dodatkowo może się przydać po udanej zabawie weselnej na kaca, oczywiście jeśli jest domowej roboty. Prezent ten wywoła jeszcze większy zachwyt, jeśli ozdobimy go nawiązującą do stylu przyjęcia naklejką lub bilecikiem.

 

8. Liście herbaty i ziarna kawy

Mała czarna na pewno postawi na nogi gości nawet po bardzo wyczerpującym weselu, a gorąca herbatka przypomni o tym pięknym dniu nawet w deszczową jesień. Jeśli chcecie, aby Wasze wesele zostało jak najdłużej w pamięci gości taki upominek jest strzałem w dziesiątkę!

9. Ręcznie robione mydełka

Są po prostu urocze! A do tego można wybrać takie, które pięknie pachną. Gdy zapakujemy je np. w papier pakowy i przyozdobimy lawendą na nie jednej twarzy wywołają uśmiech 🙂

 

10.Tabliczki czekolady

Pięknie zapakowane, ze spersonalizowanymi grafikami robią ogromne wrażenie, choć nadal to tylko czekoladki. Najlepiej użyć do tego belgijskiej czekolady mlecznej lub gorzkiej.

 

Jeśli o mnie chodzi to cóż, pewnie do tej pory nie mogłabym się zdecydować na co postawić, co wybrać… Jednak to nie był tylko mój dzień, to był nasz dzień. Tak więc pozwoliłam narzeczonemu wybrać 🙂 Jego wybór był bardzo szybki i bardzo zdecydowany – pudełeczka z niespodzianką. Problemem było tylko to, co będzie tą niespodzianką…. początkowo miały to być mojej własnej roboty czekoladowe serduszka. Nigdzie jednak nie mogłam spotkać drugiej takiej samej jak miałam silikonowej foremki w kształcie serc (są one dostępne głównie w okresie walentynkowym) 🙁 Zaczęłam je robić używając jednej, ale bardzo długo schodziło, a czas naglił. I w ten sposób zamiast serc z białej czekolady w naszych pudełkach znalazło się po pięć migdałów – trzy w białym i dwa w różowym lukrze. Nie wiem czy wiecie, ale pięć migdałów symbolizuje szczęście, zdrowie, pomyślność, długowieczność i miłość. Obawiałam się tylko, że będą one nie smaczne, ponieważ dużo takich opinii widziałam na różnych stronach internetowych. A tu nic z tych rzeczy, były bardzo dobre 🙂

Widziałyście moje propozycje. Macie jakieś swoje, których ja nie umieściłam w tym artykule? Która z moich najbardziej przypadła Wam do gustu?