Rehabilitacja kręgosłupa u najmłodszych – Kraków

Schorzenia kręgosłupa dotykają w Polsce wszystkich grup wiekowych, także najmłodszych, których często dotykają takie schorzenia jak skolioza i inne zwyrodnienia kręgosłupa. W Krakowie coraz więcej dzieci jest kierowanych na rehabilitację kręgosłupa, która ma na celu zapobiegnięcie poważniejszym problemom i kontuzjom w przyszłości.
Rehabilitacja kręgosłupa Kraków dla dzieci będzie skupiała się przede wszystkim na ćwiczeniach, często wykonywanych pod okiem doświadczonego rehabilitanta, zarówno w grupach jak i indywidualnie. Popularną metodą jest także basen – i nie bez przyczyny, ponieważ pływanie angażuje grupy mięśni wzdłuż kręgosłupa i pozwala na wytworzenie tak zwanego gorsetu mięśniowego. Mocne mięśnie zapewnią stabilizację i są alternatywą do coraz mniej popularnej metody rehabilitacji, jaka kiedyś było użycie gorsetów terapeutycznych.
Oprócz tego w ramach rehabilitacji w dzieci często stosowana jest fizjoterapia i masaże, które pomagają rozluźnić spięte grupy mięśni i zredukować zwyrodnienia kręgosłupa.