Zawsze marzyłam, aby w drodze do ołtarza kroczył przede mną mój chrześnik z obrączkami. Długo zastanawiałam się więc, na czym chciałabym, aby zawędrowały one do ołtarza. Szukałam czegoś wpisującego się dobrze w naszą wizję tego dnia, czegoś pięknego, wyjątkowego. O białej satynowej poduszeczce nie było mowy! O gustach się nie dyskutuje – dla kogoś może to być piękne – dla mnie to totalny obciach, do tego totalnie oklepany. Przyznam na początku było bardzo ciężko, bo  we wszystkich sklepach z akcesoriami były tylko te „cudowne” podusie. Wszystko się zmieniło, gdy przypadkiem w jednym ze sklepów internetowych natknęłam się na pudełeczko z mchem. Oto kilka pozycji, które mnie przypadły do gustu 🙂

1. Poduszka

To, co do tej pory uważałam za kicz, nagle zyskało zupełnie nowe znaczenie. Najbardziej oczywista i najprostsza rzecz, a jaka indywidualna, jaka świeża. Przecież poduszka nie oznacza tony satyny. I tak oto mamy piękne podusie w żywych kolorach, w serduszka, kropeczki, ptaszki, w stylu rustykalnym czy marynarskim. Przebieraj, wybieraj 🙂

 

2. Skrzynia

Niekoniecznie drewniana! Pomysł bardzo prosty, a jakże urzekający.

3. Mech

Moja „miłość” od pierwszego wejrzenia. Jedna z lepszych propozycji dla fanów natury.

 

4. Koronka

Jest niesamowicie romantyczna, delikatna i kobieca. Jeśli Wasze ślubne dodatki posiadają motyw koronki, poważnie pomyślcie o takiej podstawce pod obrączki – jest cudna!

5. Folklor

Strzał w dziesiątkę dla osób kochających naturę, planujących swą uroczystość w wiejsko-sielskim stylu. Przyznam, na początku bardzo się zdziwiłam, ale po chwili ten pomysł bardzo mi się spodobał, jest niesamowicie nowatorski, świeży.

6. Gniazdko

Mimo, iż bardzo ciekawy pomysł niosący przesłanie, mnie do końca nie przekonuje. Jednak jeśli planujemy ślub w lesie, bądź ogrodzie, bardzo ładnie wpisze się nam w ten zamysł. Idealny również dla wszystkich, dla których ptaszki to motyw przewodni uroczystości jak również ślubów organizowanych w Święta Wielkanocne 😉

7. Drewienko

Doskonale wpisze się w klimat uroczystości plenerowej, jak również wesela eko, vintage. Dodatkowo drzewo to symbol trwałości, a przecież właśnie to będziemy sobie przysięgać.

8. Pudełeczko

Pomysł bardzo prosty, ale wybór ogromny! Nasze pudełko może mieć przeróżne kształty, kolory, tekstury. Ba! Może być nawet wykonane z przeróżnych materiałów. A jeśli już w domu posiadamy ciekawą szkatułkę – może pamiątkę po babci, to śmiało możemy po nią sięgnąć. Na pewno będzie trafnym wyborem.

9. Porcelana

Czasami im prościej, tym lepiej! Ceramiczne podstawki mają wiele atutów, a wśród nich kształt, który zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Koło, serce, a może sześciobok? Są nieduże, delikatne mogą być ozdobione koronkowymi wzorami, ważnym przesłaniem lub po prostu spersonalizowane.

10. Żywe kwiaty

Bardzo oryginalne rozwiązanie, a do tego szalenie proste w dopasowaniu do stylu przyjęcia weselnego. Żywe kwiaty pięknie potrafią wyeksoponować obrączki!

A jak było u nas? Byłam zdecydowana na mech! Zrobił na mnie ogromne wrażenie, do póki nie zobaczyłam go na żywo. Ten do kupienia w sklepach internetowych (sztuczny), niestety z bliska widać, że to tylko imitacja. Postanowiłam więc takie pudełeczko z mchem zamówić w kwiaciarni, a tam florystka przekonała mnie, że od mchu fajniejsze będą zielone kwiatki imitujące trawkę – o takiej podstawce pod obrączki jeszcze nie słyszałam. Szukając inspiracji nie znalazłam takiego rozwiązania, tak więc punkt 10. to zasługa Pani Edyty 🙂

A Wy na co postawicie? A może jesteście tradycjonalistkami i zostajecie przy kościelnej tacy?