Każda z pań a coraz częściej również i wiele panów, chciałoby zachować piękną i młodo wyglądającą twarz jak najdłużej. Więc jak zaradzić upływowi czasu, który niemiłosiernie pozbawia naszą twarz wigoru.
Na pomoc przychodzi nam medycyna estetyczna. Są to działania zapobiegawcze, które mają zniwelować oznaki starości. Te zabiegi stały się już normą i przestały być kojarzone z ustami gwiazd, które wyglądały  jak po ugryzieniu pszczoły. Zabiegi estetyczne to również ratunek dla osób które przeszły ciężkie wypadki, takie jak poparzenia. Umożliwia ona zamaskowanie a nawet całkowite pozbycie się blizn.
Uważajmy jednak i nie dajmy się ponieść zgubnej modzie. Zabiegi estetyczne to ingerencja w nasze ciało. Mogą być one drastyczne w skutkach, jeśli pozwolimy na nieprofesjonalizm. Dlatego zadbajmy o sprawdzony gabinet i nie dajmy się zwieść promocją. Są to kosztowne zabiegi więc trzymajmy się z daleka od miejsc, w których proponują nam nierealistyczne zniżki. Zawsze miejmy na uwadze, że takim zabiegiem możemy bardziej sobie zaszkodzić niż pomóc.