Wyjazdy incentive czyli inaczej wyjazdy integracyjne dla firm. Całość wyjazdu jest zazwyczaj finansowana przez firmę lub jaką instytucję. Taki wyjazd ma na celu zjednoczenie ludzi pracujących w danym przedsiębiorstwie lub firmie.

Wyjazdy typu incentive są wyjazdami dla np. danych działów firmy lub określonej grupy współpracowników czy też partnerów biznesowych. Podczas takiego wyjazdu bardzo często pracownicy mają w dużym stopniu zorganizowany czas, tak aby mogli przebywać ze sobą i co najważniejsze lepiej się poznać i móc dzięki temu o wiele lepiej dogadywać się w pracy. Ma to bardzo duże znaczenie dla firm ponieważ dobra komunikacja pracowników po wyjeździe incentive może spowodować znaczący wzrost obrotów firmy a co za tym idzie firma nie powinna tego traktować jako wyrzucanie pieniędzy w błoto tylko jako inwestycję w rozwój firmy.
Wyjazdy integracyjne z roku na rok stają się coraz to bardziej popularne również dla tego że pracownicy oprócz lepszego zgrania mają możliwość wypocząć co również znacząco podnosi ich wydajność.