Ćwiczę regularnie od ok. 9 tygodni, często o tym wspominam przy okazji wpisów instagramowych lub na funpage’u FB. Dlaczego by więc nie zrobić na ten temat wpisu – pomyślałam. Przedstawiam więc mój fitness plan na obecny tydzień 🙂 Aktualnie są to raczej zajęcia grupowe, czekam aż tylko zrobi ładniej, aby urozmaicić go o rower i rolki!

PONIEDZIAŁEK
Aqua-Bike. Co to takiego? Zajęcia odbywające się na rowerkach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Jest to kombinacja ćwiczeń wzmacniających układ mięśniowy oraz poprawiających krążenie połączona z masującym wpływem wody, których celem jest poprawa kondycji fizycznej, spalenie tkanki tłuszczowej, wysmuklenie ciała oraz zwalczenie cellulitu. Co ciekawe, podczas tych zajęć mimo bardzo intensywnej pracy mięśni nie powstają zakwasy.

WTOREK
2,5 h maraton w fitness klubie, w skład którego wchodzić będą takie zajęcia jak:
– ABS (30 min) ćwiczenia wzmacniające i rzeźbiące mięśnie brzucha i dolnego odcinka grzbietu.
– Power Bosu Shape (1 h) to funkcjonalny trening na niestabilnej powierzchni z wymuszeniem pracy mięśni głębokich ciała. Celem treningu jest spalenie kalorii oraz ogólna poprawa sprawności mięśni.
– Pilates (1 h) spokojne, wyciszające zajęcia łączące ćwiczenia wzmacniające, rozciągające i rozluźniające, na których angażowane są przede wszystkim mięśnie położone głęboko. Pilates może korygować wady postawy i to główny powód, dla którego od jakiegoś czasu uczęszczam na te zajęcia 🙂

ŚRODA
1,5 h zajęć w fitness klubie:
– Power Shape (1 h), czyli urozmaicone ćwiczenia z przeróżnym sprzętami takimi jak: flexi-bar, hantle, tubingi, itp. Podczas zajęć stosowane są różne techniki treningowe, aby za każdym razem w inny sposób pobudzić mięśnie.
– ABS (30 min)

CZWARTEK
Aqua-Bike.

PIĄTEK
Orbitrek. Włączam ulubiony kanał muzyczny, bądź serial i ćwiczę przez ok. 50 min. Przeciętnie pokonuję na urządzeniu dystans ponad 20 km i spalam ok. 600 kcal. Następnie planuję wykonać krótką serię brzuszków, squats, ćwiczeń na ręce z 1,5 kg hantelkami, wykroków w przód i w tył, a potem jeszcze kręcić przez 20 min hula-hop (niebawem będzie o nim osobny wpis). Na sam koniec oczywiście rozciąganie 🙂

SOBOTA
Zaczynam od 30 min rozgrzewki na orbitreku, a następnie planuję wykonać:
– 10 min trening brzucha z Mel B (https://www.youtube.com/watch?v=ks_tqbwh8-s)
– 10 min trening nóg z Mel B (https://www.youtube.com/watch?v=nBKU4Awm0lw)
– 10 min trening pośladków z Mel B (https://www.youtube.com/watch?v=nmJXHq5n300)
Wszystko zakończę rozciąganiem.

NIEDZIELA
Wolne 🙂

Chciałabym tym wpisem, który jeszcze bardziej wprowadza Was w mój świat, zachęcić do ruszenia się z miękkiej kanapy 🙂 Coraz bliżej wakacje i sezon urlopowy, więc to najwyższy czas, aby zabrać się za siebie i latem z przyjemnością ubrać nowy strój kąpielowy. A kto wie, może nowy styl życia przypadnie Wam do gustu, a zdrowe nawyki wejdą w krew? Tego bym Wam oczywiście życzyła, ponieważ nie chodzi mi tylko o szybkie zrzucenie wagi do wakacji. Ja staram się prowadzić zdrowy styl życia, którym chcę Was pozarażać tak żebyście porzucili szybki styl życia i przerzucili się na ten lepszy! 🙂 Przyłączycie się?