rp_zdjecie20.jpgRóżne miejsca w Polsce cieszą się zróżnicowaną popularnością. Wpływ na nią mają różne czynniki. Fala popularności przypływa i odpływa, ale od wielu lat dużą sympatią cieszy się najbardziej znane miasto w górach. Mowa oczywiście o Zakopanem.
Chociaż jest to jedno z miast, w którym turystyka najbardziej się kręci to górale twierdzą, że tych turystów jest zbyt mało. Czy na pewno? Przecież Zakopane to miasto, które znają wszyscy, niewiele jest osób, które jeszcze nigdy nie odwiedziły stolicy Tatr. Kto nie zna ani jednego słowa z góralskiej gwary? Kto nigdy nie był na Krupówkach? Prawdopodobnie takich osób jest stosunkowo mało, gdyż Zakopane cieszy się niesamowitą popularnością.
Dodatkowo status tego miejsca wzrasta z powodu organizowanych tam imprez sportowych. Najbardziej znaną jest Puchar Świata w skokach narciarskich. Ciężko już wyobrazić sobie, aby PŚ miał nie zawitać do naszego kraju, bilety można kupować już od dawna. Każdy chwali sobie zawody w stolicy Tatr, skoczkowie lubią tu przyjeżdżać, nie mówiąc już o kibicach.
Zakopane to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce. Czy górale naprawdę mogą narzekać na brak turystów?