Wielu z nas zastanawia się, czy nasze dolegliwości na pewno kwalifikują się na wizytę lekarską. Możemy przecież mieć gorszy dzień i nie warto stać w kolejkach. Jeśli jednak dolegliwości, takie jak na przykład pieczenie w miejscach intymnych, utrzymuje się przez kilka dni – wizyta u specjalisty będzie konieczna.

Przed udaniem się do lekarza na pewno warto poczekać dzień lub dwa. Jeśli zaczęło nas boleć gardło, powodem może być na przykład niedostateczne jego nawilżenie albo suchość powietrza w domu. Jeżeli objawy się utrzymują i dołącza do nich na przykład gorączka oraz kaszel – wtedy mamy na pewno do czynienia z infekcją, którą powinien skonsultować lekarz. Zapisze on nam odpowiednie do naszej choroby leki.

Nie wolno też ignorować zmian i problemów związanych z miejscami intymnymi. Jeśli na przykład zauważymy obecność innej wydzieliny, albo skrócenie lub wydłużenie się naszych miesiączek, należy udać się do ginekologa. Podobnie będzie, jeśli męczy nas na przykład pieczenie w miejscach intymnych.