Dobrze dobrane oprogramowanie stomatologiczne jest podstawą funkcjonowania współczesnego gabinetu stomatologii. Jego wybór jest niełatwy biorąc pod uwagę różnorodność rozwiązań dostępnych na rynku.
Funkcjonalność, łatwość obsługi i przejrzystość to cechy, którym powinno wyróżniać się dobre oprogramowanie stomatologiczne. Pozwoli nie tylko sprawnie zarządzać danymi pacjentów, ale także pomoże wprowadzić ład w planowaniu wizyt i umożliwi rejestrację elektroniczną.
Stomatolog może korzystać z niego zarówno w pracy na urządzeniach stacjonarnych, jak również na przykład na tabletach. Za pośrednictwem programu możliwe jest przesyłanie do pacjentów powiadomień sms, czy monitorowanie efektywności pracowników gabinetu.
Innowacyjne rozwiązania w zakresie rozwiązań informatycznych pozwalają w każdym gabinecie lepiej zagospodarować czas pracy dzięki funkcjom terminarzy. Dodatkowo należy zwrócić uwagę czy dostawca zapewnia zdalną pomoc w zakresie obsługi. Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego dla siebie rozwiązania, warto o ile jest taka możliwość, zainstalować jego wersję próbną.