loty-do-londynu-6Port lotniczy w Warszawie znajduje się około dziesięciu kilometrów od miasta. Mowa tu naturalnie o porcie lotniczym Warszawa Okęcie. Z niego dostać się można za pomocą wielu przewoźników do całkiem sporej ilości miejsc nie tylko w Europie, ale i na świecie. Jednym z miast, do którego bardzo często odlatują samoloty z portu Warszawa Okęcie jest Londyn.

Samoloty kursują z Warszawy bezpośrednio na dwa lotniska w Londynie. Jest tu mowa o porcie lotniczym Londyn Luton oraz Londyn Heathrow. Na drugie z wyżej wymienionych lotnisk londyńskich lata na przykład znany przewoźnik polski LOT.

Loty z Warszawy do Londynu odbywają się kilka razy dziennie, w różnych porach dnia. Ceny biletów lotniczych na to połączenie są różne i uzależnione są od wielu czynników. Jednym z nich jest wybór przewoźnika, innym choćby sposób oraz data rezerwacji lotu. Mowa tu nie tylko zmianach cen w zależności od sezonu, ale także o tym z jakim wyprzedzeniem dokonywana jest rezerwacja danego lotu. Ważne jest, by zrobić to odpowiednio wcześniej. Udaje się wówczas zaoszczędzić najczęściej sporo pieniędzy.

Loty do Londynu z Warszawy są chętnie wybierane zarówno przez turystów, jak i osoby podróżujące służbowo. Połączenie te ma także dużą popularność wśród osób mieszkających na stałe w Wielkiej Brytanii, nie tyko samym Londynie.