Posiadanie pięknie umięśnionego ciała jest marzeniem każdego mężczyzny. Niejeden z nich jest w stanie wiele poświęcić aby uzyskać wymarzoną sylwetkę. Dlatego nie ma się co dziwić, że kulturystyka i fitness jest oczkiem w głowie niejednego mężczyzny, który dla osiągnięcia pięknych mięśni jest wiele poświęcić.

Najprostszą metodą jest zapisanie się na siłownię, gdzie kilka razy w tygodniu można się solidnie zmęczyć pracując nad swoimi mięśniami. Profesjonalnie wyposażona siłownia umożliwia wykonanie szeregu ćwiczeń – od najpopularniejszego jakim jest wyciskanie sztanki na ławeczce, poprzez wyciskanie sztangielek, rozpiętki czy podciąganie się na drążku. Oprócz tego można sobie też pobierać na bieżni czy popedałować na rowerku – ćwiczenia aerobowe to też ważna rzecz, zwłaszcza jako element rozgrzewki przez treningiem.

Chcąc zbudować imponujące mięśnie nie wystarczy jednak przyjść na siłownię i podnieść kilka razy sztangę – trzeba mieć też odpowiedni plan treningowy, rozpisujący serie i powtórzenia dla poszczególnych ćwiczeń. Ważne są także przerwy pomiędzy treningami, aby ogranizm mógł się zregenerować. Bez przerw na regenerację (np. ćwiczenie co drugi dzień) nie tylko nie zbudujesz imponującej masy mięśniowej, ale możesz też złapać kontuzję, co już nie jest przyjemne, no i na jakiś czas wymaga zaprzestania ćwiczeń.

Kulturystyka i fitness to nie tylko ćwiczenia na siłowni – chcąc uzyskiwać odpowiednie efekty ćwiczeń niezbędna jest też odpowiednia dieta, bogata w białko. Bez niej efekty ćwiczeń owszem będą, ale nie aż tak duże jak w połączeniu z odpowiednią dietą. Dlatego przestrzeganie odpowiedniej diety jest kluczowe jeżeli chcesz coś więcej osiągnąć.

Dla zwiększenia efektywności ćwiczeń można też sięgnąć po odpowiednie suplementy diety, jak np. L-Karnityna czy Kreatyna. Nie mówię tu oczywiście o zażywaniu koksu – rady „starych wyjadaczy” że wiadro mety zagryzione ryżem to podstawa żeby cokolwiek osiągnąć swobodnie możesz włożyć między bajki.