Światowa Organizacja Zdrowia zaleca obecnie, aby niemowlęta przez pierwsze pół roku ich życia karmić wyłącznie mlekiem matki. Oczywiście, dotyczy to kobiet, które nie mają problemów z laktacją i mogą samodzielnie karmić swoje maleństwa. Po pół roku, można już zacząć dziecku wprowadzać inne posiłki, a więc przede wszystkim warzywa i owoce w formie papek.
Dla takich dzieci doskonałym wynalazkiem są krzesełka do karmienia, ponieważ mogą już siadać i jest to doskonałe udogodnienie. Umożliwiają rodzicom wygodne podawanie posiłków za pomocą łyżeczki. Krzesełka do karmienia posiadają nie tylko wygodne i bezpieczne siedzisko, ale również praktyczny blacik, na którym można postawić miseczkę z posiłkiem oraz różnego rodzaju dziecięce zabawki. Dzieci bardzo często uderzają w nie rączkami i bawią się podczas jedzenia.
Takie krzesełka do karmienia oferowane są przez wielu producentów i można je zakupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Często posiadają dodatkowe kieszenie, torby, czy kółka, aby ułatwić karmienie rodzicom.