Jak walczyć z rozstępami?

Rozstępy na ciele na pewno w żadnym wypadku nie są niczym przyjemnym i na pewno nikt nie cieszy się na ich widok. Każdy, kogo dotknie problem rozstępów, zastanawia się jak się ich pozbyć. Usuwanie rozstępów nie jest niczym łatwym, jednakże kurację trzeba rozpocząć jak najszybciej od pojawienia się pierwszych śladów.

U wielu osób bardzo często można zauważyć białe prążki na ciele. Szczególnie często takie ślady pozostają u kobiet po ciąży. Tak powstałe białe rozstępy są wynikiem zaniedbania. Powstają bowiem w wyniku gojenia się czerwonych rozstępów. Naszym zadaniem jest natomiast takie wspomaganie gojenia się ran, by ślady po nich były jak najmniej widoczne. Jeśli nie zadbamy o gojenie się czerwonych rozstępów, nasze ciało może z czasem pokryć się siecią białych linii, które stają się wyjątkowo widoczne, gdy skóra staje się opalona. Rozstępy bowiem wciąż pozostają białe.

Naszym obowiązkiem jest odpowiednie nawilżanie i natłuszczanie skóry, by była ona bardziej elastyczna. Najtańszym sposobem będzie zwykły krem nawilżający, oliwka kosmetyczna lub po prostu wazelina. Jeśli mamy ochotę i możliwości, warto zainwestować w specjalistyczne środki. Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju preparatów, które zwiększą elastyczność skóry i wspomogą regenerację popękanych włókien kolagenowych. Aby zwiększyć ich skuteczność należy jednak zadbać także o prawidłową dietę i odpowiednie ćwiczenia, a wówczas możliwe, że nasze rozstępy staną się mniej widoczne.