GRZYBICA JELIT – JAK ZWALCZYĆ DROŻDŻYCĘ

Grzybica jelit, zwana drożdżycą to niezwykle dokuczliwe schorzenie.

W jaki sposób narażeni jesteśmy na tego rodzaju zachorowanie? W momencie gdy w Naszym organizmie zaczyna brakować pożytecznych bakterii, wówczas choroba ma pełne pole do działania.

Co jest najczęstszym powodem powstawania grzybicy jelita grubego? Można wyróżnić kilka zasadniczych przyczyn Naszego zachorowania. Do takiego stanu rzeczy doprowadzają między innymi:

konsumpcja zbyt dużych ilości cukrów prostych bądź złożonych;
częste dostarczanie organizmowi zbyt dużej dawki antybiotyków;
przełykanie pokarmów bez dokładnego ich rozdrobnienia; to sprawia, że nie przetrawione drobinki jedzenia stają się świetną pożywką dla znajdujących się w jelicie grubym mikroorganizmów i grzybic.
stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych;
przyjmowanie lekarstw hormonalnych.

Grzybica jelit, objawy: najbardziej charakterystyczną oznaką choroby są wzdęcia. Następnie rozróżnić możemy takie objawy jak: buzowanie w jelitach, nie dające zdiagnozowane się bóle brzucha, biegunka powstająca po spożyciu pewnej grupy produktów spożywczych, zaburzenia trawienia, wymioty, nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust. Możemy przejawiać również nadmierną ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego.

Wszystkie te objawy należy wziąć sobie do serca. Nie ma bowiem żartów z tak poważnym schorzeniem.

Jak się leczyć? Powinniśmy stosować różnego rodzaju głodówki oraz diety ubogie w węglowodany oraz cukry. Preparaty i antybiotyki mogą pogłębiać Naszą chorobę.