Fordanserkami określa się grupę kobiet, które mają za zadanie zadbać o dobrą zabawę podczas przyjęcia czy imprezy. Młode, zgrabne i atrakcyjne dziewczyny dzięki swoim atutom oraz wrodzonej gracji zajmują się rozruszaniem ludzi, zapewnieniem im rozrywki.

Fordanserki często zatrudniane są w klubach, czym właściciele lokalu chcą przyciągnąć zainteresowanie klienta. Stanowią ciekawą atrakcję, dzięki której nikt nie wyjdzie z klubu niezadowolony. Wynajmuje się je także w ramach organizowania imprez, najczęściej firmowych. Ludzie, którzy nie potrafią stworzyć we własnym gronie spójnej, imprezowej atmosfery, wspomagani są właśnie przez wynajmowane kobiety zajmujące się fordancingiem.

Jest to idealna praca dla wesołych, uśmiechniętych, lubiących taniec dziewczyn. Brak monotonii oraz wszechobecna muzyka z łatwością pomaga we wczuciu się w klimat oraz zaaranżowaniu odpowiedniego klimatu. Fordanserki nie uprawiają tańca erotycznego. Są to kobiety subtelne, ale i pewne siebie. Fordancing nie jest usługiwaniem klientom z zabarwieniem erotycznym, a jedynie zadbaniem o miłą i przyjemną atmosferę.