turystyka (2)Teoretycznie każdy z nas wie, czym właściwie jest turystyka. Często jednak okazuje się, że mylimy to pojęcie. Nie zawsze możemy mówić bowiem o tym, że jesteśmy turystami. W jakich sytuacjach tego nie zrobimy?

Pamiętajmy, że turystyka zawsze musi być dobrowolna. Jeśli ktoś zmusza nas do jakiegoś wyjazdu, nie będziemy wtedy turystami. Dodatkowo, tak samo to wygląda, jeśli chodzi o wyjazdy przeprowadzane w celach zarobkowych. Najczęściej wtedy przeprowadzamy się do innego kraju bądź miasta, by zdobyć dla siebie lepszą pracę. Nie możemy więc powiedzieć, że jesteśmy turystami. Turystyka zawsze musi być dobrowolna i najczęściej jest nastawiona na rozrywkę. Takie podróże odbywają się z woli podróżników i są dla nich bardzo przyjemne. Nie w każdym przypadku możemy więc nazwać swój wyjazd turystyką.

Oczywiście mimo wszystko na pewno regularnie bierzemy udział w takich dobrowolnych wycieczkach. To właśnie one sprawiają, że możemy odpocząć od codziennego życia i zaznać czegoś zupełnie nowego i fascynującego.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.