Ludzie nie mający zbyt specjalistycznej wiedzy przeważnie nie potrafią wskazać różnić między lotem rejsowym a czarterem. Która z tych dwóch form podróżowania jest zatem lepsza i dlaczego?

Lotami rejsowymi nazwać można wszystkie standardowe loty samolotami. Pasażerowie sami kupują na nie bilety, pobierając je od znanych w Polsce firm przewozowych, zajmujących się właśnie lotnictwem. Taki bilet warto kupić jak najwcześniej, bo dzięki temu będzie on tańszy. Czasami rezerwuje się je nawet na pół roku przed podróżą.

Czarter Chorwacja to z kolei bilet możliwy do kupienia wyłącznie w biurach podróży. Zazwyczaj wchodzi on zatem w skład pakietów wycieczek turystycznych, oferowanych przez konkretną placówkę. Tylko w poszczególnych wyjątkach bilety czarterowe sprzedawane są osobno i można je kupić bez zamawiania całego pakietu.

Która opcja będzie więc lepsza? To już zależy od indywidualnych potrzeb podróżnika. Jeżeli zależy mu głównie na jak najtańszym rozwiązaniu, powinien zdecydować się na czarter.