Cellulit to problem dotykający wiele pań. Nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą sprawia, że pośladki i uda wielu kobiet (nawet tych szczupłych) zaczynają swym wyglądem przypominać mało estetyczną pomarańczową skórkę. Cellulit to niezbyt miłe dla oka nierówności oraz wgłębienia widoczne na tych częściach ciała, które tak chętnie pokazują miłośniczki bikini i krótkich spódniczek. Skóra dotknięta tym problemem staje się mało elastyczna i pofałdowana, zaś jej mało atrakcyjny wygląd sprawia, że nawet szczupłe panie chodzą w spodniach lub długich spódnicach.
Przyczyny powstawania cellulitu

Błędnym przekonaniem jest kojarzenie cellulitu z nadwagą i otyłością. Często nawet szczupłe kobiety mają z nim problem. Cellulit może być jednym z objawów zbyt małej ilości krzemu w codziennej diecie, gdyż to właśnie krzem zapobiega starzeniu się skóry i zwiększa jej elastyczność.
Cellulit może być również skutkiem braku ruchu, zaś codzienna aktywność fizyczna jest jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z tą przykrą dolegliwością. Im lepiej rozwinięte są mięśnie, tym mniej problemów z niechcianą tkanką tłuszczową.
Jak walczyć z cellulitem?

Aby walczyć z cellulitem należy również ograniczyć ilość soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i pić dużo mineralnej wody niegazowanej. Warto ograniczyć również kawę oraz herbatę. Ci, którzy z herbaty nie chcę rezygnować, powinni tę tradycyjną zastąpić bardziej korzystną dla zdrowia (i urody) herbatą zieloną. Pomocne mogą być również specjalne kosmetyki oraz masaże, jednak bez odpowiedniej diety i ćwiczeń ich działanie nie przyniesie pożądanych rezultatów. Cellulit to problem z którym trzeba walczyć od środka. Wiele kobiet korzysta zatem dodatkowo ze wsparcia tabletek, które pomagają w walce z pomarańczową skórką.

W internecie znajdziesz też inne interesujące teksty, gdzie znajdziesz odpowiedź jak skutecznie pozbyć się uporczywej pomarańczowej skórki i jak sprawić, aby ciało stało się jędrne, gładkie i piękne.