Blogi poświęcone stylowi życia to jedna z największych gałęzi polskiej blogosfery. Znanym blogerem, który porusza się na przecięciu takich zagadnień jak styl życia, motywacja, kultura i rynek pracy jest Andrzej Tucholski. Blog zabawa i nauka, to coś co na pewno można powiedzieć o jego pisaniu. Z jednej strony sporo miejsca poświęca temu, jak się zmotywować do pracy, nauki, wstania z łóżka, organizacji dnia, z drugiej zaś nie unika tematów kultury, literatury i zjawisk w danym momencie budzących duże zainteresowanie u internautów.

Andrzej Tucholski skupia się na motywacji w stylu amerykańskim, czerpie z popularnych na rynku anglojęzycznym twórców jak np. autor „Obudź w sobie olbrzyma”,czy innych, którzy już w latach 80. ubiegłego wieku zaczynali mówić i pisać o motywacji.
Tucholski pisze także o rynku pracy, zmieniających się trendach, ale także o literaturze, sam także napisał książkę, która spotkała się z chłodnym przyjęciem, ale na pewno w tym temacie Tucholski jeszcze nie powiedział ostatniego zdania.