Regularne badanie wzroku umożliwia wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w tym zakresie już na samym początku choroby. Regularność tych badań jest bardzo ważna, gdyż umożliwia podjęcie leczenia wcześnie. Zaniedbania w tym zakresie mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.

W wielu większych miastach Polski można spotkać się z akcjami w czasie, których można zbadać wzrok bezpłatnie. Jest to, więc opcja absolutnie dla wszystkich. Jeżeli chodzi o bezpłatne badanie wzroku Kraków, jest miastem, w którym bardzo często organizowane są takie akcje. Warto na bieżące śledzić ten temat, aby w razie konieczności można skorzystać z takiej propozycji. W większości przypadków takie akcje nie trwają zbyt długo. Warto, więc o tym pamiętać. W czasie takiej akcji oprócz badania wzroku można również zasięgnąć porady specjalisty na temat wzroku.

Dbanie o wzrok powinno być dla wszystkich absolutnym priorytetem. Podjęcie leczenia w początkowym stadium choroby umożliwia praktycznie powrót zdolności widzenia do czasu sprzed leczenia.