Bezdech senny to poważny problem, z którym zmaga się wielu Polaków. To nic innego jak czasowe, zwykle krótkie zatrzymanie oddechu, które może skutkować poważnymi problemami z krążeniem, powodować przewlekłe zmęczenie i problemy ze snem. Warto wiedzieć jakie są przyczyny tej przykrej dolegliwości ponieważ wyeliminowanie ich może skutecznie ograniczyć bezdech senny.

Przede wszystkim przyczyn należy szukać wśród naszego środowiska. Palenie papierosów lub nadmierne i regularne spożywanie alkoholu może być jednym z czynników bezdechu sennego. Również otyłość może skutkować poważnymi nocnymi dolegliwościami. Za dużą liczbę przypadków odpowiedzialne są bakterie, wirusy lub alergeny – warto sprawdzić czy żaden z detergentów, kosmetyków lub innych substancji chemicznych nie powoduje problemów z oddychaniem.

Bezdech senny w większości przypadków jest łatwy do wyleczenia: wystarczy ograniczyć kontakt z czynnikiem, który przyczynia się do powstania dolegliwości. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie jaka substancja szkodzi, a następnie skuteczne wyeliminowanie jej ze środowiska.