Atrakcje turystyczne w Poznaniu i okolicach

Poznań nie jest miastem, które kojarzy się nam z turystyką, zwłaszcza na tle Krakowa, Tatr czy wybrzeża. Warto jednak wiedzieć, że i w stolicy Wielkopolski można wiele zobaczyć, i to nie tylko, jeśli chodzi o muzea czy kościoły, ale także, jeśli chodzi o atrakcje nietypowe.

No właśnie, cechą charakteryzującą atrakcje turystyczne w Poznaniu jest różnorodność. Znajdziemy tu więc liczne zabytki (wspaniały ratusz, kilka zamków, niezwykły pałac w Ostrowie Tumskim itd.), kościoły (jak np. monumentalna bazylika, kościół Najświętszego Zbawiciela), pomniki (polskiego papieża, Adama Mickiewicza czy niezwykły pomnik Powstańców Wielkopolskich), a także jeziora, nad którymi można wypocząć z całą rodziną (np. Jezioro Kierskie) lub parki (park Chopina, Mickiewicza itd.).

Do tego, jak wspomnieliśmy, w tę różnorodność poznańskich atrakcji turystycznych wpisują się atrakcje nietypowe. Dość wymienić tu matę kolejową (największą w Polsce!), gokarty, paintballe, różne parki linowe, SPA, zoo, palmiarnię i wiele, wiele innych – tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Innymi słowy: warto spojrzeć na Poznań nie tylko jak na stolicę województwa, ale także jak na ciekawe miejsce do zwiedzania i wypoczynku.

Co ważne: na oficjalnej stronie miasta znajdziemy trasy wycieczkowe, które obejmują największe atrakcje turystyczne w Poznaniu. Do wyboru mamy m. in. trasę z najstarszymi zabytkami, z atrakcjami przyrodniczymi, z fortyfikacjami, trasę poświęconą modernizmowi czy wreszcie trasę związaną z Poznaniem w XIX w.