Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Polsce

Polska to kraj bardzo zróżnicowany turystycznie. Dzięki temu każdy – czy to zwolennik muzeów, czy to zwolennik szalonej rozrywki, czy wreszcie zwolennik wypoczynku sportowego – znajdzie tu coś dla siebie. Warto jednak wiedzieć, które miejsca cieszą się największym zainteresowaniem Polaków i odwiedzających nasz kraj turystów zza granicy.

Oglądając rankingi zestawiające popularne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Polsce, właściwie zawsze natrafimy na Kraków. Nic w tym dziwnego – miasto to było wielokrotnie nagradzane w konkursach przedstawiających najciekawsze cele podróży, wyprzedzając w ten sposób np. Wiedeń. Stąd też w 2015 r. Kraków odwiedziło ponad dziesięć milionów ludzi!

Kolejną chlubą polskiej turystyki są oczywiście Tatry – Zawrat, Świnica, Kościelec, a nawet Giewont – trasy na te szczyty wyróżniane są w wielu rankingach jako najciekawsze. Toteż i Tatry każdego roku odwiedza kilka milionów turystów.

Czy można opisywać atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Polsce bez wzmianki o naszym wybrzeżu? Oczywiście nie, zwłaszcza że – poza niezwykłymi walorami turystycznymi – ma ono bardzo silne powiązania historyczne (Stocznia Gdańska itd.). Dlatego też to właśnie Morze Bałtyckie – obok Krakowa i Tatr – zajmuje szczególne miejsce w sercach turystów.

Wymieniać można by tak jeszcze długo – Polska jest bowiem, jak wspomnieliśmy, krajem bardzo zróżnicowanym i dającym wiele możliwości wypoczynku. Nie pozostaje więc nic, jak z tego korzystać – zarówno samotnie, jak i z całą rodziną.