Największe atrakcje w Trójmieście

Trójmiasto kojarzy nam się nie tylko z turystyką, ale także z historią. Wolne Miasto Gdańsk, Stocznia Gdańska i wiele innych miejsc budzą nasze wspomnienia i rozpalają miłość do Ojczyzny. Z drugiej strony jest to przestrzeń, w której, jak pokazują liczne statystyki, po prostu lubimy wypocząć. Warto jednak wiedzieć, że odpoczynek w Trójmieście to nie tylko plaża i ul. Mariacka, ale także wiele innych (wspaniałych i godnych uwagi) atrakcji.

Oczywiście, jeśli chodzi o szeroko rozumiane atrakcje Trójmiasto ma ich tyle, że nie sposób przedstawić je wszystkie. Do najważniejszych należy jednak niewątpliwie:
– Molo w Sopocie, będące jednym z najbardziej znanych obiektów rozrywkowych w naszym kraju i stanowiące sopocki symbol;
– Wspomniana Stocznia Gdańska, mająca nie tylko walor historyczny, ale i, z racji na swoją wielkość, właśnie walor turystyczny;
– Żuraw Gdański, należący do tamtejszego Muzeum, a będący symbolem całego Trójmiasta (i jednocześnie będący największym dźwigiem tego typu w Europie);
– Ratusz w Gdańsku, będący jednocześnie siedzibą Muzeum Historycznego.

Do tego dochodzą jeszcze liczne atrakcje sakralne – katedry, kościoły, synagogi itp.; atrakcje sportowe i rozrywkowe; wreszcie atrakcje przyrodnicze i wiele innych, bo, jak wspomnieliśmy, jeśli chodzi o szeroko rozumiane atrakcje Trójmiasto ma ich naprawdę dużo. Warto więc zaplanować urlop uwzględniający nie tylko wylegiwanie się na tamtejszych plażach, ale także, a może nawet przede wszystkim uwzględniający zwiedzanie tamtejszych atrakcji.