Atrakcje nad morzem, czyli co warto zwiedzić?

Wakacje nad Morzem Bałtyckim to nie tylko plaża, opalanie i morskie kąpiele. Wręcz przeciwnie, polskie wybrzeże to także szereg atrakcji, które warto zwiedzić, zwłaszcza gdy naszemu urlopowi nie towarzyszy zbyt dobra pogoda.

Pierwszą grupą takich atrakcji są różnego rodzaju zoo, fokaria itp. Na szczególną uwagę zasługuje tu fokarium na Helu oraz aquapark w Redzie, dające możliwość podziwiania wspaniałych zwierząt morskich z bliska, a także rodzinnego wypoczynku (bo np. na terenie wspomnianego aquaparku można pozjeżdżać na zjeżdżalni czy udać się do wspaniałego zamku).

Atrakcje nad morzem to jednak nie tylko rozrywka, ale także edukacja, czego przykładem jest gdańskie Centrum Nauki Experyment. Udając się tam, będziemy mogli – właśnie za pośrednictwem tytułowego eksperymentu – poznawać świat fizyki, biologii itp.

Jeszcze innym typem nadmorskich atrakcji są tamtejsze muzea. Tych jest oczywiście mnóstwo, ale – zwłaszcza gdy na wakacje udajemy się z dziećmi – na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Tam bowiem spotkamy się nie tylko z postaciami historycznymi, lecz także – co będzie miało duże znaczenie właśnie dla naszych najmłodszych – ze znanymi postaciami z filmów i seriali (jak np. z postaciami z Gwiezdnych Wojen).

Jeszcze raz więc: atrakcje nad Morzem Bałtyckim to nie tylko plaża, ale także wiele innych, bardzo ciekawych miejsc, które warto odwiedzać zarówno w pojedynkę, jak i z całą rodziną, a które zapewnią nam długie godziny wspaniałej zabawy.